EğitimGündem

KPSS sınav tarihleri belli oldu

2020 KPSS sınav tarihleri açıklandı. Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında ÖSYM tarafından 2020 sınav takvimi yeniden güncellendi.

2020 KPSS sınav tarihleri belli oldu. Türkiye’de koronavirüs önlemleri kapsamında ÖSYM, 2020 sınav takvimini yeniden güncellendi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün; 2020 ÖSYM Sınav Takvimi’nin güncellendiğini sosyal medyadan duyurdu. KPSS, YKS, ve DGS tarihleri hakkında bilgi verdi. Peki 2020 KPSS ne zaman yapılacak? DGS sınavı ne zaman? YKS içeriği nasıl olacak ve YKS ne zaman? İşte merak edilen ve araştırılan, güncellenen yeni ÖSYM Sınav takvimi bilgileri

ÖSYM Sınav Tarihleri Güncellendi

Son dakika haberi olarak ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2020 ÖSYM Sınav Takvimi’nin güncellendiğini duyurarak 2020 KPSS, YKS, ve DGS sınavlarının yeni tarihlerini açıkladı.

26 Mart’da Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklamalarda, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında 2020-YKS için sınav tarihlerinin 25-26 Temmuz tarihine ertelendiğini duyurmuştu.

ÖSYM tarafından bugün açıklanan bilgilere göre ise 2020 yılında yapılacak KPSS sınav tarihlerinde de güncelleme yapıldı.

2020 ÖSYM Sınav Takvimi güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama yaparak KPSS Sınav tarihlerini paylaştı ve ÖSYM sitesindeki açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı;

“2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS), 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleştirileceğinden dolayı, Başkanlığımız tarafından 2020 yılında yapılması planlanan sınavların uygulanma tarihleri yeniden düzenlenmiştir.”

KPSS sınav tarihleri belli oldu

KPSS sınavının yeni tarihleri, önlisans düzeyinde 25 Ekim’de, ortaöğretim düzeyinde de 22 Kasım’da yapılacak. KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) 27 Aralık’ta düzenlenecek.

İşte Yeni Düzenlenen ÖSYM Sınav Takvimi

Buna göre güncellenen sınav tarihleri şu şekilde,

– KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 6 Eylül’de, Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül’de,  yapılacak.

– KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 20 Eylül’de, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 9 Ağustos’ta uygulanacak.

 KPSS, önlisans düzeyinde 25 Ekim’de, ortaöğretim düzeyinde ise 22 Kasım’da yapılacak.

 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) 27 Aralık’ta yapılacak.

 EKPSS Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 2020-EKPSS 11 Ekim’de düzenlenecek.

 KPSS Kamu Personel Seçme Sınavı 2020-KPSS Ön Lisans 25 Ekim’de yapılacak.

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, ÖSYM Başkanlığına soru hazırlamada dikkate alması gereken müfredat kapsamını güncelleyen yazıyı gönderdi. 12’nci sınıf öğrencileri, 9, 10 ve 11’inci sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf öğretim programlarının sadece birinci döneminden sorumlu olacakları bildirildi.

DGS ve YKS Sınav Tarihleri

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, güncellenen sınav tarihi bilgilerini ÖSYM sitesinden ve sosyal medya üzerinden paylaştı. Buna göre DGS, YKS sınavı ne zaman? Sınav içeriği nasıl olacak?

 YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2020-YKS 1. Oturum (TYT) 25.Temmuz

 YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2020-YKS 2. Oturum (AYT) 26 Temmuz

 YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2020-YKS 3. Oturum (YDT) 26.Temmuz’da yapılacak.

 DGS Dikey Geçiş Sınavı 2020-DGS 09 Ağustos’ta yapılacak.

Sınav içerikleri ve sınav giriş saati bilgileri için ÖSYM’nin internet sitesinden detaylı bilgi almak için tıklayın…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu