Gündem

Diyanet 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı 2022

Diyanet 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı. Diyanet İşleri Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı paylaştı.

Diyanet 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı. Diyanet İşleri Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı paylaştı.

Resmi web sitesinden yayımladığı mesajda “Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Yüce Rabbimiz, bu güzel vatanda birbirimize kenetlenerek ilelebet özgürce ve kardeşçe yaşamayı bizlere nasip etsin” ifadelerine yer verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Cumhuriyet’in ilan edilişinin 99’uncu yıl dönümünde hazırladığı Cuma hutbesinde yine Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamıştı.

Diyanet 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyet’in ilanının 99’uncu yıl dönümü münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan kutlama mesajında, “Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Yüce Rabbimiz, bu güzel vatanda birbirimize kenetlenerek ilelebet özgürce ve kardeşçe yaşamayı bizlere nasip etsin” denildi

Asırlardır yaşadığı bu topraklarda, değerlerine yönelik tehditlere hiçbir zaman boyun eğmeyen milletimiz, bağımsızlığına ve hürriyetine kastedenlere karşı daima direniş göstermiş; başı dik, alnı açık ve özgürce yaşama idealini her seferinde şanlı bir zaferle taçlandırmıştır. Bundan bir asır önce, çeşitli saldırılara maruz kalan vatanımızı korumak için verilen mücadele bunun en yakın örneğidir.

Aziz milletimiz, şanlı bayrağımız inmesin, ezanlarımız dinmesin, harim-i ismetimiz çiğnenmesin ve mabetlerimizin göğsüne namahrem eli değmesin diye sağlam imanı ve sarsılmaz inancıyla onlarca cephede destanlar yazmıştır. Zor şartlara ve imkânsızlıklara rağmen, inanç, azim ve sabırla verdiği bağımsızlık mücadelesini, tarihe altın harflerle yazılacak şekilde kazanmış, iradesine vurulmak istenen prangaları kırmış ve milli iradenin gücünü tescil ederek 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan etmiştir.

Baskılara hiçbir zaman boyun eğmeyen milletimizin bu mücadelede en büyük güvencesi ise muhakkak ki değerleri uğruna mücadele etmeyi en büyük şeref sayan inancı, esareti asla kabul etmeyen yüksek karakteri, sımsıkı sarıldığı birliği ve beraberliği olmuştur.

Bu sebeple ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmek, değerlerimizi diri tutarak gelecek nesillere aktarmak, her zaman milletimizin ve devletimizin huzur ve refahı için çalışmak, bu cennet vatanda yaşayan herkesin düne, bugüne ve yarına karşı en büyük sorumluluğudur.

Bugün 99. yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti, varlığını ve birliğini bu inançla ilelebet koruyacaktır.

Bu vesileyle milli mücadelemizin önderi ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, saygı ve minnetle anıyoruz. Millî mücadele kahramanlarımıza; istiklal, istikbal, vatan ve mukaddesat uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize ve ahirete irtihal eden gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Yüce Rabbimiz, bu güzel vatanda birbirimize kenetlenerek ilelebet özgürce ve kardeşçe yaşamayı bizlere nasip etsin.

Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet 29 Ekim Mesajı 2022

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu