Risale-i Nur

Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu 2017

11. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu 2017 Uluslararası Risale-i Nur Sempozyumu 1-3 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak.

11. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu 2017 1-3 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak.

Uluslararası Risale-i Nur Sempozyumlarının on birincisi 1-3 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Sempozyumda, dünyanın dört bir tarafından gelen bilim insanları, “Kur’an ve Sünnet Rehberliğinde bir İman Hizmeti; Müsbet Hareket” konusunu müzakere edecek.

Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu

 

“11. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu” Dünya, Müsbet Hareketi İstanbul’da Konuşacak”

“11. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu”

Dünya, Müsbet Hareketi İstanbul’da Konuşacak

Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumlarının on birincisi 1-3 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Sempozyumda, dünyanın dört bir tarafından gelen bilim insanları, “Kur’an ve Sünnet Rehberliğinde bir İman Hizmeti; Müsbet Hareket” konusunu müzakere edecek.

2017 Bediüzzaman Sempozyumu

Açılışı 1 Ekim Pazar günü Haliç Kongre Merkezinde yapılacak olan Sempozyum, 2-3 Ekim Pazartesi-Salı tarihlerinde, dört ayrı salonda, Topkapı Eresin Otel’de devam edecek. Toplantı’nın sonuç bildirgesi ise 3 Ekim Salı akşamı özel bir oturumda duyurulacak.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen sempozyuma İngiltere, Cezayir, Suudî Arabistan, Rusya, ABD, Nijerya, Hindistan, Filipinler, Ukrayna, Pakistan, Bangladeş, Mısır, Fas, Brezilya, Arjantin, Peru, Ürdün, Irak, Kenya, Malezya ve Endonezya’nın da aralarında bulunduğu 40’a yakın ülkeden 600 akademisyen tebliğ gönderdi.

Bu tebliğler zorlu bir hakemlik sürecinden geçerek 120 kadarı sempozyumda tartışılmak üzere programa alındı. Tebliğlerde, özellikle Kur’an ve Sünnet merkezli hizmet metodları, müsbet hareket kavramı, cihad-ı manevi, terör ve şiddet, ihtilaf ahlakı, sosyal problemlere çözümler, vb. gibi pek çok konu tartışmaya açılacak ve bu konularda uygulanabilir bir hizmet modelinin esasları konuşulacak. Sunum ve tartışmalar simultane tercüme ile Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak izlenebilecek.

Katılımın ücretsiz olacağı sempozyum halka açık olacak.

Bediüzzaman Sempozyumu programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Türkçe Program (PDF)

Başvuru ve daha geniş bilgi için Sempozyum web sitesi https://www.bediuzzamansymposium.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün