Kuran-ı Kerim

Kuran-ı Kerim’de Geçen Şifa Ayetleri Okunuşu ve Anlamı

Kuran-ı Kerim'de Geçen Şifa Ayetleri, Arapça-Türkçe okunuşu ve yazılışı, anlamları

Kuran-ı Kerim’de Geçen Şifa Ayetleri, Arapça-Türkçe okunuşu ve yazılışı, anlamları

Kuran-ı Kerim’de Geçen Şifa Ayetleri

sifa-ayetleri-tevbe-14

Tevbe Suresi – 14. Ayet: Kâtilûhum yuazzibhumullâhu bi eydîkum ve yuhzihim ve yansurkum aleyhim ve yeşfi sudûre kavmin mu’minîn(mu’minîne).

Onlarla savaşın. Allah sizin ellerinizle onları azaplandırır ve onları alçaltır. Ve onlara karşı size yardım eder (zafere ulaştırır). Ve mü’minler kavminin göğüslerine şifa verir (iyileştirir, ferahlatır).

sifa-ayetleri-yunus-57

Yunus Suresi – 57. Ayet: Yâ eyyuhân nâsu kad câetkum mev’ızatun min rabbikum ve şifâun limâ fîs sudûri ve huden ve rahmetun lil mu’minîn(mu’minîne).

Ey insanlar! Size, Rabbinizden öğüt (vaaz) ve göğsünüzde olana (nefsinizin kalbindeki hastalıklara) şifa ve mü’minlere hidayet ve rahmet gelmiştir.

sifa-ayetleri-nahl-69

Nahl Suresi – 69. Ayet: Summe kulî min kullis semerâti feslukî subule rabbiki zululen, yahrucu min butûnihâ şarâbun muhtelifun elvânuhu fîhi şifâun lin nâs(nâsi), inne fî zâlike le âyeten li kavmin yetefekkerûn(yetefekkerûne).

Sonra meyvelerin (çiçeklerin) hepsinden yeyin! Rabbinin emre amade kılınmış yollarında sülûk edin (uçun, dolaşın). Onun karnından muhtelif (çeşitli) renklerde içecek (bal) çıkar. Onda insanlar için şifa vardır. Muhakkak ki bunda, tefekkür eden bir kavim için elbette bir âyet (delil) vardır.

sifa-ayetleri-isra-82

İsrâ Suresi – 82. Ayet: Ve nunezzilu minel kur’âni mâ huve şifâun ve rahmetun lil mu’minîne ve lâ yezîduz zâlimîne illâ hasârâ(hasâran).

Kur’ân’dan indirdiğimiz şeyler, mü’minler için şifadır ve rahmettir. Ve zalimlerin sadece hüsranını (kaybettiği dereceleri) arttırır.

sifa-ayetleri-suara-80

Şuarâ Suresi – 80. Ayet: Ve izâ maridtu fe huve yeşfîni.

Ve hastalandığım zaman bana şifa veren, O’dur.

 

[display-posts]

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı