Esmaül Hüsna

Gece yarısı “Er-Rafi” Esmasını okuyan Muradına nail olur

Gece yatarken veya gece yarısı "Er-Rafi" Esması her türlü istek ve murad için okunur. Yücelten, izzet sahibi yapan Er-Rafi Anlamı ve Faydaları 

Gece yatarken veya gece yarısı “Er-Rafi” Esması her türlü istek ve murad için okunur. Yücelten, izzet sahibi yapan Er-Rafi Anlamı ve Faydaları

Esmaül Hüsna isimlerinden Er-Râfi ismi anlamı yükselten,derecesini arttıran demektir.

Her türlü meşru istek ve arzular için özellikle gece yatarken bu esmayı ebced değeri olan 351 kere okumak ve halis bir niyet ile dua ederek istek ve hacetleri yalnız Allah’tan isteyen kimsenin duası ve istekleri Allah’ın inayetiyle kabul olur.

Gece yarısı “Ya Rafi”

Yükselten ve aşağıdan yukarıya çıkaran manalarına gelir.

Cenab-ı Mevla, bu ism-i şerifiyle müminlerin cennetteki derecelerini yükseltir. Onları hem dünyada hem de ahirette kendisine yakın eder. Hâfid ismi ile zalimleri alçalttığı gibi, Râfi ismi ile de müminleri ve salihleri yükseltir, onları yüce makamlara ulaştırır.

Er-Râfi’ (c.c.) Esmasının Anlamı: Dilediğini yücelten, yukarı kaldıran, zilletten izzete çıkaran, makam ve mertebelerini yükselten, dereceleri artıran anlamına gelmektedir.

Er-Rafi esmasının zikir adedi ve ebced değeri 351 adettir. Zikir saati Güneş, günü Pazardır.

Gece yarısı bu Er-Rafi esmasını okuyan kimse Allah’ın izniyle “Muradına nail olur”

Gece yarısı (100) veya (351) defa  “Yâ Rafi celle celalühü” ismi şerifini zikreden kimse  insanlar arasında yüksek mertebelere ulaşır.

Gece yarısı (351)  defa ” Yâ Rafi celle celalühü”  ismi şerifini zikreden ve zikre devam eden kimse kalp huzuruna erişir. İşlerinde kolaylık hissederek muradına nail  ve zengin olur.

Pazartesi veya Cuma geceleri akşam namazından sonra 440 kere Ya Râfi ism-i şerifini okuyan halk arasında heybetli ve güçlü olur. İtibarı artar.

Her türlü işte başarılı olmak, makam ve mevkide yükselmek isteyenler, şeref ve itibar sahibi için Ya Râfi

esmasının zikrine devam edilmelidir.

 

Ve sizi yeryüzünün halifeleri yapan, size verdiği şeylerle sizi imtihan etmek için, bir kısmınızın derecelerini diğer bir kısmınızın üstüne yükselten O’dur. Muhakkak ki; senin Rabbin, cezası çabuk olandır. Ve muhakkak ki; O, mutlaka Gafur’dur (mağfiret edendir), Rahîm’dir (rahmet nuru gönderendir). (En’am Suresi 165. Ayet)

Allah’ın 99 ismi ve Anlamları

Allahü Teala’nın Kuran-ı Kerim ve Hadislerde geçen 99 ism-i şerifi ve Türkçe Anlamları.. Büyük faziletleri bulunan Allah’ın 99 ismi sırasıyla Esmaul Hüsna

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Arapça yazılışı El-Rafiu şeklindedir. Ya Rafi veya Ya Rafiu olarak da okunabilir. Arapça yazılışından farklı söylenebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün