Genel

Ramazan Bayramı mesajları 2019

Mübarek Ramazan Bayramı mesajları 2019! Ramazan Bayram mesajları ve tebrik sözleri

2019 Ramazan Bayramı kutlama, tebrik mesajları kısa ve uzun Bayram mesajları ile bu yazımızda bulabilirsiniz.

İslam âlemi olarak tüm Müslümanlar bir önemli gün olan Ramazan Bayramına ulaşmanın heyecanını ve sevincini yaşıyor. 04 Haziran Salı günü sabah saatlerinden itibaren Türkiye genelinde tüm camilerde Bayram Namazı için camilerin dolup taşması bekleniyor.

Bu özel ve mübarek günde sevdiklerinize arefe gününden gönderebileceğiniz kısa, uzun ve resimli bayram mesajlarını sizler için derledik. Birbirinden anlamlı ve güzel bayram mesajı, bayramlaşma mesajları, bayram tebrik ve kutlama mesajları seçeneklerini yazımızda bulabilirsiniz.

İşte 4 Haziran Ramazan Bayram mesajları!

Dua Kapılarının Ağzına Kadar Açık, bela Ve Kötülüklerin Arındırıldığı Bu Güzel Günde Bayramınızı Tüm Sevdiklerinizle Birlikte Hayırlı ve Mutlu geçirmeniz Dileğiyle Mübarek Ramazan Bayramınızı Kutlarım.

Mübarek Ramazan Bayramınızı sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Bayram tüm insanlığa hayırlı olsun!

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabul olsun, sevdiklerin hep seninle olsun Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun.

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kuran-ı Kerimi, kaIbimizin baharı, gönIümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap! Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allahım! Hakkımızda en hayırlı kapılarını aç. Hayırlı Bayramlar…

En güzel günler sizin olsun. Yüzünüzde hep gülücük hayatınız da yüzünüz kadar güzel olsun. Ramazan Bayramınız mutlu olsun….

Şeker tadında bir Ramazan Bayramı diler her şeyin kalbiniz kadar güzel olmasını temenni ederiz iyi bayramlar….

En kötü gününüz bu Ramazan Bayramı”ndaki gibi güzel olsun… Bayramınız kutlu olsun….

Hayırlara vesile olmasını dilediğimiz zamanlardan birini daha yaşıyoruz. Bugün berhudar olma günüdür. Bizleri yaratan Allah’a binlerce kez şükürler olsun.

Tasalar sevince, hüzünler neşeye dönüşüyor. En güzel anıları birlikte paylaşabileceğimiz zamanlara…

Adaletin terazisi, varlığın yaratıcısı, merhametin tek göstergesi olan Yüce Yaratan Allah(c.c.), hayırlı dualarda bulunan müminlerinin dualarını kabul eder. Bu Ramazan bayramında dualarımız Yüce Allah’a. Mübarek Ramazan Bayramınız hayırlara vesile olur inşallah.

Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için. Bayramınız kutlu olsun.

Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun, acılar unutulsun, dualarınız kabul ve bayramınız mübarek olsun.

Ramazan bir olmaktır, birlik olmaktır, birlikte olmaktır. Sevdiklerinizin hep yanınızda olduğu nica bayramlar geçirmeniz dileğiyle…

Ramazan Bayramı’nın milletimizin dirliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Muhammed (s.a.v) komşunuz olsun, günlerinize mutluluk, gönüllerinize saadet dolsun, Ramazan Bayramınız mübarek olsun…

Bizi yaratan Allah’a şükürler olsun. Bütün müslümanlara hayırlı olsun. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Kalplerde sevgi olsun, gözlerimiz ışık dolsun. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

DİNİ BAYRAM MESAJLARI 2019

Rabbimiz AIIah, fikrimizi zikruIIah, kaIbimizin nuru ResuIIuIah, evveIimiz AIIah, ahirimiz AIIah, rehberimiz KeIamuIIah, Rabb’imiz hayırIara ihsan et bu Ramazan Bayramımızı inşaIIah.

Güzellik, birlik ve beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel e mutlu bir Bayram geçirmeniz dileğiyle Ramazan Bayramınız mübarek olsun…

Yüce Allah bu mübarek Ramazan Bayramı günü hürmetine hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini nasip ve müesser eylesin. Ramazan Bayramınız mübarek olsun…

Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim…

En güzeI günIer sizin oIsun. Yüzünüzde hep güIücük hayatınız da yüzünüz kadar güzeI oIsun. … Bayramınız mutIu oIsun…

Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Ramazan Bayramınız kutlu olsun…

Ya Rabbi sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri ne olur boş çevirme. Hayırlı Bayramlar.

Aziz, sıddık kardeşlerim, Evvelâ: Hem sizin, hem hapisteki arkadaşlarınızın bayramınızı tebrik ederiz. Sizle bayramlaşanı, aynen benimle bayramlaşmış gibi kabul ediyorum. Ve umumuyla bizzat bayram ziyaretini yapmışım gibi biliniz, bildiriniz. (Risale-i Nur)

Aziz, sıddık, mübarek kardeşlerim ve hizmet-i Kur’âniyede çalışkan ve kuvvetli arkadaşlarım ve tarik-i hakta ve berzah seyahatinde ve âhiret yolunda nuranî yoldaşlarım, Sizin bayramınızı, leyle-i Kadrinizi, Ramazan-ı Şerifte makbul dualarınızı bütün ruh u canımla tebrik ve tes’id ediyorum. Cenâb-ı Hak, bu bayramın sürurunu, hakikî ve geniş ve umumî sürura mukaddeme ve vesile eylesin. Âmin. (Risale-i Nur)

Bayramınızı tekrar tebrikle beraber, sureten görüşemediğimize teessüf etmeyiniz. Bizler hakikaten daima beraberiz; ebed yolunda da inşaallah bu beraberlik devam edecek. İmanî hizmetinizde kazandığınız ebedî sevaplar ve ruhî ve kalbî faziletler ve sevinçler, şimdiki geçici ve muvakkat gamları ve sıkıntıları hiçe indirir kanaatindeyim. (Risale-i Nur)

BAYRAM NAMAZI

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı günlerinde, güneş doğduktan ve kerahat vakti çıktıktan sonra 2 rekat Bayram Namazı kılmak erkeklere vaciptir.

Bayram Namazı’nın şartları Cuma Namazı’nın şartları gibidir. Bayram namazında imamın hutbe okuması sünnettir. Namazdan sonra hutbe okunur.

Ramazan Bayramında namazdan önce tatlı yemek, gusl etmek, misvak kullanmak, en iyi elbiseleri giymek, fitreyi namazdan önce vermek müstehaptır.

Bayram namazı iki rekattır. Cemaatle kılınır, tek başına kılınmaz.

Bayram Namazı Saat kaçta kılınır?

Ramazan Bayramı namazı vakti yaklaşık güneş doğduktan 45-50 dakika sonra işrak vaktinde girer.

Bayram namazı iki rekattır. Cemaatle kılınır, tek başına kılınmaz.

Cemaat ile birlikte kılınması gereken bayram namazının sonunda bayram hutbesi yer alır.

Bayram namazına niyet ederken ‘Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama’ denilir. 4 Haziran 2019 Salı günü sabahında kılınacak olan Bayram namazı

İlgili Diğer Konular

 

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu