Gündem

Hac kuraları sonuçları 2019 – Diyanet Hac Sonuçları Belli oldu

2019 Hac kuraları sonuçları bugün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çekilişle belli oldu. Bu yılki hacı adayları listesi belli oldu.

2019 Hac kuraları sonuçları bugün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çekilişle belli oldu. Bu yılki hacı adayları listesi belli oldu.

Hac Kuraları 2019

Milyonlarca hacı adayının beklediği hac kura sonuçları bu gün itibariyle belli oldu! İsim isim hac kura sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Hac kuralarını isterseniz Diyanet’in Hac Tv televizyonundan veya isterseniz internet yayınından takip edebilirsiniz. İslam alemi için oldukça duygu dolu bir durum olan hac vazifesi için listeler açıklandıktan sonra isimleri haberimizde bulabilirsiniz.

2019 yılı hac kurası bugün saat 15:00’da çekilecektir.

2019 Yılı Hac Kura ve Durum Sorgulama Ekranı

Kura sonuçları ise bugün (28 Aralık 2018) saat 23:00’dan itibaren sorgulanabilecektir.

2019 Hac kuraları sonuçları Ekranı için tıklayın.

2019 Hac Kuraları Tam Listesi

2019 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kura sonucuna göre 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak. Bugün saat 15.00’da kamuoyuna açık yapılan kuranın sonuçlarına, saat: 23.00’den itibaren https://www.hac.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek. Sonuçlar ayrıca hacı adaylarının cep telefonlarına SMS olarak gönderilecek.

Hac Kesin Kayıtları Ne Zaman Başlayacak?

Hac kura sonuçlarına göre ‘Kesin Kayıt Hakkı’ elde edenler, 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kayıtlarını yaptırabilecekler.

Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayan kişilerin yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

Şehit Yakını ve Gaziler Kurasız Hacca Gidebilecek

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenleri kurasız olarak hacca götürecek.

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu